„VDU vasaros mokykla 2016“ dalyviai svečiavosi VDU teatre

2016 m. birželio 13 d. startavo ‪„VDU vasaros mokykla 2016“, kurios metu Lietuvos moksleiviai kviečiami vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką. Jos metu suteikiama galimybė susipažinti su naujais žmonėmis bei patirti daug įdomių akimirkų.

Pirmąją dieną moksleiviai lankėsi VDU teatre ir dalyvavo renginyje „Menų labaratorija“, kurio metu išbandė save teatro scenoje.  Aktorystės dirbtuves pristatė VDU Teatro vadovė ir VDU Menų fakulteto Vaidybos studijų programos dėstytoja Goda Piktytė bei vaidybos programos studentai Vigita Rudytė ir Andrius Mockus.

Nuotraukos: Jonas Petronis

„VDU vasaros mokykla 2016“ skirta vyresniųjų klasių moksleiviams (10-12 kl.), kurie nori pagilinti žinias juos dominančiose srityse, atlikti įdomias praktines užduotis, naudingai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų. Renginio tikslas – suteikti moksleiviams laisvą pasirinkimą ir galimybę domėtis tuo, kas labiausiai patinka ir iš šalies pažvelgti į būsimas studijas. Daugiau informacijos apie „VDU vasaros mokyklą 2016“ rasite paspaudę šią nuorodą.

 

Diplominis VDU vaidybos studentų darbas „MEDĖJA“

2016 m. birželio 6d. VDU teatre buvo pristatytas diplominis VDU vaidybos studentų darbas „MEDĖJA“

Režisierius – Artūras Areima
Spektaklio bendraautoriai – VDU menų fakulteto šiuolaikinių menų katedros vaidybos studentai

Vaidina: Milda Vyšniauskaitė, Mantas Tarasevičius, Marijus Mažūnas, Eimantė Urmonaitė, Erika Uktverytė, Ingrida Čepanonytė, Kristina Marija Kulinič, Milda Naudžiūnaitė, Aistis Lansbergas, Valerijus Kazlauskas, Giedrė Žaliauskaitė, Inga Sanakojevaitė, Edgaras Miliauskas

N – 16

Spektaklio/akto „Medėja” išeities taškas klasikinė Medėjos istorija, šiandieniniame pasaulyje kasdien pasirodanti laikraščių antraštėse bei kriminalinių televizijos naujienų reportažuose. Spektaklio/akto turinys gimsta kūrybinės laboratorijos su jaunaisiais akoriais metu. Aktoriai nagrinėja savo pačių ar artimųjų išgyventus smurto atvejus, apie kuriuos vengiama kalbėti ir gilintis viešojoje erdvėje. Spektaklio/akto „Medėja” kūrybinė grupė užduoda sau ir publikai „nepatogius” klausimus: iš kur tiek daug žiaurumo? Kaip žmoguje kyla noras naikinti? Kodėl jis žaloja kitą?

Klausimai į kurios bandysim atsakyti sau :

a) ar logiška atlikimą skirstyti į teatrinį ir kitokį?

b) kas vis dėlto laikytina vaidmeniu, kai nėra nei fikcinio, nei socialinio personažo (metaforine šio žodžio prasme)?

c) kokiu laipsniu vaidmens pobūdį nulemia stebėtojas / žiūrovas?

d) ar įmanoma sukurti viską apimančią teoriją, kuri sutaikytų skirtingus aspektus – vaizdavimą (presenting), imitavimą (imitating), atlikimą (playing), vaidybą (acting)?

 

Nuotraukos: VDU menų fakultetas