Atidaryta audiovizualinė instaliacija ATRAMOS

Rugsėjo 8 dieną VDU Menų galerijoje „101” buvo atidaryta audiovizualinė instaliacija „ATRAMOS“, kuri buvo sukurta ir pirmą kartą pristatyta Prahoje. Ji fokusuojasi į poilsio svarbą, jo rūšis bei mechanizmus per žmogaus ląstelinę struktūrą.

Instaliacija pristatoma unikalioje erdvėje – Kauno senamiesčio širdyje esančioje skliautinėje rūsio salėje. „Erdvė visada turi didelę įtaką ir ją reikia ištyrinėti, kad ji veiktų su tavimi, o ne prieš tave“ – pasiruošimo įžvalgomis dalijasi instaliacijos autorius, tarpdisciplininio meno kūrėjas, VDU absolventas Arnis Aleinikovas – „Pirminis variantas buvo pristatytas baltoje, į galeriją panašioje erdvėje, čia mus gaubs skliautas ir unikalios raudonų plytų sienos – ir tai jau rezonuos kitaip“.  

Žmogus, vaikštantis erdvėje, galės stebėti 7 skirtingas vaizdo instaliacijas –  dokumentinius menininkų kadrus, kurie užfiksuoti 2020-2021 m. laikotarpyje, meninius vaizdo įrašus pristatančius žmogaus kūną ir suteikiančius naudingą informaciją apie kūno sudedamąsias dalis, centrinę nervų sistemą bei mūsų suvokimo galimybes. Dar vienas instaliacijos elementas – tai skaitmenizuotos instrukcijos, kurias galerijos lankytojas gali sekti ir tokiu būdu susipažinti su ląsteliniu kvėpavimu. Jos žingsnis po žingsnio žmogų veda į atpalaiduoto kūno būseną (remiantis ląstelinio kvėpavimo metodika). Instaliacijoje naudojami ambient, dreamcore ir poolcore muzikos garsai bei mokslų daktarės Saundra Dalton-Smith įžvalgos apie skirtingas poilsio formas bei poilsio svarbą šiuolaikinio žmogaus kūnui.

„Ši instaliacija man yra iššūkis, nes norisi, kad ji veiktų kaip šiuolaikinio meno kūrinys, bet tuo pačiu atrastų vietą ir fiziniame žmogaus kūne, t.y. kad žmogus atėjęs pažiūrėti šią instaliaciją, kad ir nors kelioms minutėms, galėtų pailsėti“.

Tokios instaliacijos-kambariai yra itin populiarūs Japonijoje, Kinijoje, dalyje JAV.

Kūrybinės dirbtuvės ir somatinio judesio performansas

Rugsėjo 17-18 dienomis VDU teatre (S. Daukanto g. 27) bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės poilsio ir prisilietimo tematikose. Kviečiame prisijungti prie grupės (dalyvių skaičius ribotas) ir kartu per minimalų, atpalaiduotą judesį tyrinėti savo kūną, (ne)sąmoningus judesius erdvėje, susipažinti su ląstelinio kvėpavimo technika bei artimiau pažinti savo kūno ribas (dalyvių registracija: https://forms.gle/qjqeP1unYLexvU748). Instaliaciją uždarys somatinio judesio performansas kartu su menininke iš Japonijos Sai Sai, kuris vyks rugsėjo 27 d. 15:30 ir rugsėjo 29 d. 17:30 val.

Visi renginiai nemokami, tačiau yra galimybė palaikyti kuriančius menininkus: https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=G2DVWRMC2FP48