KIEK DAUGIAU NEI SPECIALYBĖ?

Šį sekmadienį VDU teatre turėsime progą įsitikinti, kad vaidyba – iš tiesų „daugiau nei specialybė“. Gegužės 24 d. spektakliu „Socialiai atsakinga pjesė“ mūsų teatre debiutuoja trupė „Dramateurs“, į kurią prieš pusmetį susibūrė įvairių specialybių, išskyrus vaidybą, profesionalai. Pirmajam savo spektakliui pastatyti trupė į pagalbą pasikvietė buvusią Klaipėdos jaunimo teatro (V. Masalskio kurso) aktorę Ievą Gintautaitę, kuri tapo spektaklio režisiere. Dramaturginį spektaklio pagrindą sudaro šių metų Auksinio scenos kryžiaus laureatas dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.

Trupė „Dramateurs“ – tai atsitiktiniai žmonės, pirmą kartą susitikę praėjusių metų rudenį. Nei vienas trupės narių nėra profesionalus aktorius. Tai psichologijos, teisės, žiniasklaidos ir kt. sričių atstovai, vieni atėję žaisti teatro, kiti – pildyti senos svajonės, treti – tiesiog iš smalsumo. Praėjus pusmečiui, 13-os mėgėjų aktorių trupė pristato debiutinį spektaklį „Socialiai atsakinga pjesė“.

„Baigus aktorinio meistriškumo studijas teko palikti savo mylimą trupę ir keliauti naujais gyvenimo vingiais. Nors buvau apsupta teatro, jaučiau praeities ilgesį ir kūrybinį vakuumą. Norėjosi kalbėti, bet nebuvo kaip. Pats likimas lėmė, jog susitikau su šiais talentingais jaunais žmonėmis. Bandžiau juos išmokyti to, ko pati išmokau, ir užkrėsti meile teatrui, kaip mane užkrėtė prieš septynerius metus mano teatro vadovas“, – kodėl sutiko režisuoti spektaklį pasakojo profesionali teatro aktorė Ieva Gintautaitė.

Spektaklyje naudojami šių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureato dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus kūryba ir internautų išpažintys.

„Socialiai atsakinga pjesė“ – tai spektaklis apie mus, XXI amžiaus gyventojus“ – teigia trupė. Pjesės herojai – išsiblaškę, skubantys, nuodėmingi, mylintys, jaučiantys, abejingi. Spektaklyje vaizduojama mūsų kasdienybė ir rūpesčiai, emocijos ir jausmai, didžiausios baimės ir žmogiškos ydos.

PREMJERA – 2015 m. gegužės 24 d. 19 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27)