Mūsų studentai – Gintaro Varno spektaklyje „Getas“

Rugsėjo 21, 22, 23 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyko režisieriaus Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjera, pagal Joshua Sobolio pjesę.

Dokumentiniais faktais papildytas spektaklis dedikuojamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms.

Kaip teigia spektaklio režisierius:  „Pjesė „Getas“ ir joje pateikiama Vilniaus geto ir jo teatro istorija – dokumentinė pjesė, kuri, vėliau kuriant spektaklį, išsiplėtė. Geto teatras įrodė labai didelę teatro svarbą. Tikėdamas tuo, nusprendžiau statyti spektaklį šimtmečio akivaizdoje, kuomet prisimename Lietuvos istoriją,  tebūnie, prisimename ir šią. Spektaklyje yra dvi linijos, geto teatro – fenomenali kalėjimo teatro istorija, ir lietuviška, dokumentinė istorija. Tai dviejų linijų polifonija – antroji be geto siužeto neskambėtų.“

Šį, naujausią, G. Varno spektaklį kūrė 40 skirtingų skričių meninikų. Džiaugiamės mūsų, VDU menų fakulteto vaidybos programos, studentais Dominyka Budinavičiūte, Roku Lažaunyku, Skaiste Grašaite ir Mindaugu Gargasu, kuriuos taip pat galite išvysti šiame pastatyme!

Daugiau apie spektaklį: https://dramosteatras.lt/lt/spektaklis/getas/

Donato Stankevičiaus nuotraukos