Šingo Misavos monospektaklio premjera VDU teatre

2016 m. vasario 11d. VDU teatre įvyko aktoriaus Šingo Misavos monospektaklio „Sprendimas. Gyvybės vizos ~ „Sempo“ Čiunės Sugiharos istorija ~“ premjera. Monospektaklis pastatytas pagal Kacumasos Vatanabės knygą „Sprendimas. Gyvybės vizos“ (Scenarijus: Misuzu Sugimoti, meno vadovas: Kacumasa Valtanbė, vaidina: Šingo Misava).

Šingo Misava monospektaklį pirmą kartą suvaidino 2007 m. ir nuo to laiko vaidino jį jau daugiau negu 200 kartų. Aktorius yra pasiryžęs suvaidinti šią istoriją iš viso net 1000 kartų! 2016 metais minima diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 25 metų sukaktis. „Dar arčiau, dar draugiškiau“ – toks yra Japonijos ambasados šūkis, kuriuo 2016 metais siekiama išreikšti draugiškus Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykius. Šia proga Japonijos ambasada Lietuvoje vasario mėnesį suorganizavo šio monospektaklio gastroles Lietuvoje.

12494733_1097268023638748_7704255691265643241_n„Čiunė Sugihara yra žmogus, parodęs tikrą žmogiškumą, ir Japonija gali juo didžiuotis ir pasigirti pasauliui. Tačiau tai nereiškia, kad jis nė akimirką nesudvejojo. Ne tik jam pačiam, bet ir jo žmonai bei vaikams tai galėjo sukelti rimtą pavojų. Tai puikiai suvokdamas ir jausdamas nerimą, jis vis dėlto galiausiai apsisprendė. Šis vieno žmogaus priimtas „sprendimas“ išgelbėjo 6000 žmonių gyvybių. Ne vyriausybės ar kariuomenės, o būtent vieno žmogaus sprendimas gali pakeisti pasaulį! Žmonės yra linkę save nuvertinti, tačiau linkiu, kad šis spektaklis žmonėms parodytų, kokią kiekvienas iš jų turi galią ir galimybę atrasti savyje „drąsos priimti sprendimą“.“ – Šingo Misava

VDU teatre vykusioje monospektaklio premjeroje dalyvavo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, Tokyo Itabashi rajono Tarybos narys Michimasa Matsushima, Lietuvos kultūros viceministras Arnas Neverauskas, Azijos Studijų Centro vadovas Aurelijus Zykas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimas Lietuvoje įvertinti direktorius Ronaldas Račinskas, Kauno miesto tarybos narė Ina Pukelytė, VDU teatro ir Vaidybos studijų programos vadovė Goda Piktytė.

Organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas, VDU teatras, Vytauto didžiojo universiteto Azijos studijų centras, Japonijos ambasada Lietuvoje.