Spektaklis ,,Čia niekada niekas nevyksta“

VDU teatras, švęsdamas dešimties metų gyvavimo jubiliejų, sceną suteikia jauniems, kylantiems teatro kūrėjams. Šiais metais teatre bus pristatyta Gretos Dirmauskaitės ir Roko Lažaunyko kūryba.

Spalio 28 d. įvyksianti vienos dalies spektaklio „Čia niekada niekas nevyksta“ premjera kviečia per rakto skylutę pažvelgti į vienoje vietoje įstrigusius ir didžiuliame nuobodulyje bei nusivylimuose skendinčius žmones.  Spektaklis nukelia į ne tokius šiuolaikinius laikus. Į laikus, kai džentelmenai į damas kreipdavosi „jūs“, o gėrimai buvo pilstomi iš grafinų. „Norėjau sukurti spektaklį, kuriame tarsi nieko neįvyktų. Nėra vieno esminio įvykio, kuris visus pakeistų, – pasakoja pjesės autorė ir režisierė. – Taip, gale keli personažai atsiveria, parodo savo tikrą esybę, tačiau tuoj pat savęs išsigąsta ir vėl užsisklendžia savyje, užsideda kaukę. Man svarbiausia, kaip jie dorojasi su rutina, savo įstrigimu vienoje vietoje ir kodėl jie nesiryžta tiesiog išeiti.“

Tamsūs seno namo užkaboriai, atsiskyrę ir labai skirtingi namo gyventojai tarsi nutolę nuo esamo pasaulio už sienų. Susidaro toks įspūdis, kad išorinis pasaulis neegzistuoja. Jie vieni, verda savo aistrose, nusivylimuose ir didžiame nuobodulyje. Dūstantys nuo savo pačių sukeltų dulkių. Pačiame centre – už durų sunkiai serganti name gyvenančių vaikų motina. Vaikai gyvena atsiskyrę, savo kambariuose ir tik vienintelį kartą susitinka prieš mamos lankymo valandas. Jų bendra susitikimo vieta – arena iškilti visoms aistroms, kurias privalu kelti, norint išgyventi tokioje slogioje aplinkoje. Veikėjai tarsi maži vaikai, ieškantys progų vienas kitą paerzinti, sujudinti, iškelti jų blogiausias savybes. Pasimėgauti kito silpnybe, giliai nusižiovauti ir vėl grįžti atgal į savo tamsų kambarį.

Iš pirmo žvilgsnio, čia tarsi nieko nevyksta, tačiau atvėrus namą tarsi lėlių namelį, išvysime iš nuobodulio dūstančius ir dėl to iš proto einančius žmones.  „Spektaklis apie baimę kažką keisti, įstrigimą kalėjime, kurį pats susikūrei. Tad belieka vampyriškai semtis energijos iš tų, kurie aplink. O jei manęs paklaus, tai kodėl čia niekas nevyksta, paklausčiau atgal: „O ar labai daug įvykių įvyko jums, kurie visiškai pakeitė jūsų gyvenimą?“ – retoriškai klausia pjesės autorė, režisierė Greta Dirmauskaitė. Ji kviečia į spektaklio premjerą spalio 28 d. 18 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27, Kaunas).

Vaidina: Mindaugas Gargasas, Skaistė Grašytė, Gintarė Guntytė, Arvydas Šaučiūnas, Rugilė Tamošauskaitė, Dominykas Vaitiekūnas.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/spektaklis-kuriame-tarsi-nieko-nevyksta-1098414