Valerijui Kazlauskui skirtas jaunojo menininko prizas

Valerijus Kazlauskas

Balandžio mėnesį Kaune vyko „LIETUVOS TEATRŲ PAVASARIS. KAUNAS 2016“.  Festivalis pristatė naujausius Lietuvos teatrų metų spektaklius, geriausius režisierių ir aktorių kūrybinius darbus. Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“ rengiamas jau nuo 1977 m., kai jis buvo sumanytas kaip visų profesionalių Lietuvos teatrų gastrolių Kaune festivalis ir pavadintas „Vaidiname darbininkams“. Tradicija visiems teatrams pavasarį suvažiuoti į Kauną parodyti naujausius savo spektaklius gyva jau 38 metus. Šio festivalio dėka dauguma kauniečių turi galimybę gyvai susipažinti su Lietuvos teatro panorama ir patys skirti prizus aktualiausių, labiausiai publiką įkvepiančių ir jos lūkesčius atliepiančių spektaklių kūrėjams.

Festivalio pabaigoje buvo paskelbti 2016 metų festivalio 38-asis „Lietuvos teatrų pavasaris“ laureatai, tarp kurių – VDU vaidybos progarmos studentas.

Jaunojo menininko prizas skiriamas aktoriui Valerijui Kazlauskui už Nevykėlio vaidmenį Artūro Areimos teatro spektaklyje „Nevykėlis“. Prizą įsteigė Editos ir Fortūnato Gudišauskų šeima.

Festivalyje dalyvavo žiuri, Vytauto Didžiojo universiteto menų fakulteto teatrologijos katedros teatrologai: Vitalija Truskauskaitė (žiuri pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Rūta Mažeikienė, Deimantė Dementavičiūtė Stankuvienė, Edgaras Klivis.