Vasario mėnesio repertuaras

Foto: R. Ščerbauskas

  I. Vyrypajevo „DreamWorks“
(rež. A. Jankevičius)

Vasario 4 d. 18:00

Kauno miesto kameriniame teatre

„Mūsų svajonės tai mūsų darbas,
kurį mes truks plyš turime padaryti gerai.“
/iš pjesės/

Režisierius – Agnius Jankevičius
Kostiumus parinko – Diana Kuzmickaitė
Į lietuvių kalbą vertė – Rolandas Rastauskas
Vaidina – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė, Marcelė Zikaraitė

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia.

Taip savo istorijas pasakoja ir rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas, o jam antrina režisierius Agnius Jankevičius, mūsų katalikiškai įtampai čaižiai primindamas: „Chill! Nusiramink!“

Bilietai..

 „Intymumas“ pagal J.-P.Sartre’ą
(rež. A. Areima)

Vasario 12 d. 18:00

VDU teatre (S. Daukanto g. 27)

Inscenizacijos autorius ir režisierius – Artūras Areima
Scenografas – Artūras Areima
Kostiumų dailininkė – Diana Kuzmickaitė
Iš prancūzų kalbos vertė – Pranas Bieliauskas

Vaidina – Severija Janušauskaitė / Giedrė Žaliauskaitė, Goda Piktytė, Vainius Sodeika, Andrius Žiurauskas / Andrius Mockus

Susmegimo į fotelį šiame spektaklyje tikėtis neverta. Specialiai neišbaigti režisūriniai sprendimai aktorius stato tiesiog ant ausų – kiekvieną spektaklį jie patys nežino, kuo baigsis viena ar kita scena. Todėl mėgautis teatru čia dvigubai smagiau. Kūryba vyksta žiūrovų akivaizdoje.

„Intymumas” sukurtas pagal prancūzų mąstytojo Jeano-Paulo Sartre’o noveles iš 1936 m. rinkinio „Siena”. Artūras Areima scenoje tekstiliškai supynė „Herostrato” ir „Intymumo” temas ir netgi siužetus.

Intymus prisirišimas, moters ir vyro galios teritorijų susidūrimai, socialinė potencija ir impotencija – temos, kuriomis bendraujama šiame Artūro Areimos režisuotame susitikime su žiūrovais.

Y. Reza „Atsitiktinis žmogus“
(rež. J. Vaitkus)

Vasario 19 d. 19:00

VDU teatre (S. Daukanto g. 27)

VDU teatras nuotrauka.Pjesės autorė – Yasmina Reza
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė
Režisierius – Jonas Vaitkus
Scenografė – Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Kostiumų dailininkė – Diana Lozoraitienė

Spektaklio „Atsitiktinis žmogus“ veiksmas vyksta traukinio kupe. Du atsitiktiniai keleiviai vyksta iš Paryžiaus į Frankfurtą. Spektaklis sudaro dviejų personažų vidiniai monologai, kuriais vyras ir moteris atskleidžia savo mintis publikai, tačiau ne vienas kitam.

Jis yra žymus rašytojas, ponas Parskis. Moteris, vardu Marta, puikiai susipažinusi su jo kūryba ir šiuo metu savo rankinėje turi jo naujausią knygą, pavadinimu „Atsitiktinis žmogus“. Marta dvejoja, ar išsiimti knygą ir išsiduoti, kad jį atpažino.

Vaidina: Goda Piktytė ir Arvydas DapšysMartos ir pono Parskio vieninteliame dialoge žymusis rašytojas koketiškai kvestionuoja savo kūrinį, tačiau atsitiktinė moteris patvirtina jo vertę.

Komunikacijos keblumas taip pat yra spektaklio tema, su kuria dramaturgė puikiai susidoroja.

„Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangų laiką“, – rašė The Spectator apžvalgininkas.