VDU teatro naujiena – pojūčių spektaklis

𝐕𝐃𝐔 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐬 𝐤𝐯𝐢𝐞𝐜̌𝐢𝐚 𝐢̨ 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧𝐨 𝐧𝐚𝐮𝐣𝐢𝐞𝐧𝐚̨ – 𝐩𝐨𝐣𝐮̄𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢̨ ,,𝐀𝐧𝐲𝐤𝐬̌𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐬̌𝐢𝐥𝐞𝐥𝐢𝐨 𝐭𝐚𝐤𝐚𝐢𝐬“.

Šiame spektaklyje garsais, skoniais, kvapais ir prisilietimais siekiame sužadinti žmogaus pojūčius. Čia vaizdai netenka galios ir savo vietą užleidžia vaizduotei. Spektaklio metu žiūrovams yra užrišamos akys, jie sodinami ant kėdžių ir valandą laiko jie paskęsta šilo pojūčiuose, pamiršę buities rūpesčius. Tai savotiška terapija ir meditacijos forma, kuri pasitelkus vaizduotę ir visus pojūčius, išskyrus regos, leidžia keliauti šilo takais, kvėpuoti medžių ir samanų aromatais, klausytis paukščių giesmių ir pasijausti kaip gamtoje, nepakilus iš savo kėdės.

A. Baranausko poema „Anykščių šilelis“ – klasikinis lietuvių poezijos kūrinys. Romantiška elegijos intonacija, susiliejusi su folklorine rauda, tarsi sielvarto šauksmas ne vien dėl prarastų girių, bet ir dėl pavergtos tėvynės, jaunam žmogui atveria vis naujus prasmių ir meninių idėjų klodus. Pojūčių spektaklis skatina gilintis ir plėtoti pakankamai aštrią jauno žmogaus ir jį supančios gamtos ir pasaulio santykių temą. Spektaklio centre – gamtos ir joje egzistuojančios gyvybės smurto istorija, išvystyta tiksliai bei įtaigiai, atskleidžianti esmines priežastis, motyvus, kurie paskatino ir, kurie vis dar, skatina jauną žmogų griebtis kritinio mąstymo, bei kaip išsaugoti aplink save supantį pasaulį.

Vaidina – Rugilė Tamošauskaitė, Mindaugas Gargasas, Skaistė Grašytė, Emilija Dedelaitė, Arvydas Šaučiūnas.

𝐁𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐳̌𝐢𝐨 𝟏 𝐝. (𝐬̌𝐞𝐬̌𝐭𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢̨) 𝟏𝟔 𝐢𝐫 𝟏𝟖 𝐯𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐨𝐦𝐢𝐬 𝐕𝐃𝐔 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐞 (𝐒. 𝐃𝐚𝐮𝐤𝐚𝐧𝐭𝐨 𝐠. 𝟐𝟕, 𝐊𝐚𝐮𝐧𝐚𝐬).

Bilietais prekiauja bilietai.lt