Frankofonijos teatro festivalis „MASKI“

2019 m. gruodžio mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto vaidybos studijų programos studentai Rugilė Tamošauskaitė ir Mindaugas Gargasas bei šios programos absolventai Kamilė Rutkaitė ir Rokas Lažaunykas svečiavosi Maskvoje vykusiame frankofonijos teatro festivalyje MASKI, kuriame kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos Prancūziško Teatro trupe pristatė spektaklį La PEUR. Taip pat kūrybinė trupė džiaugiasi užmezgusi draugystę su B. Ščiukino aukštąja teatro mokykla.

Festivalio MASKI metu buvo galima pamatyti 24 spektaklius, kuriuos pristatė susirinkę dalyviai – Rusija, Prancūzija, Juodkalnija, Rumunija, Kroatija, Italija, Serbija, Kanada, Bulgarija ir Lietuva. Festivalyje Lietuvą atstovavo jungtinė aktorių mėgėjų, būsimų ir esamų profesionalų komanda – režisierius Rokas Lažaunykas, VDU teatro aktoriai Rugilė Tamošauskaitė, Kamilė Rutkaitė, Mindaugas Gargasas ir LSMU gimnazijos Prancūziško Teatro trupės aktoriai – Olivija Krasauskaitė, Gytė Norkutė, Faustina Sušinskaitė ir Vilius Žekonis.

Spektaklis La PEUR festivalyje susilaukė daugiausiai diskusijų,  buvo palankiai vertinamas komisijos bei kitų dalyvių. Artėjančiais metais kūrybinės grupės laukia frankofonijos festivaliai Prancūzijoje ir Kanadoje.